Menu
Treść Strony: Z życia szkoły
Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych
Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.
W związku, z czym w dniach 12 - 16 września nasza szkoła przyłączyła się do akcji Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych. Celem akcji było przekazanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.
Przez cały tydzień uczniowie uczestniczyli w lekcjach związanych z profilaktyką chorób zakaźnych, wiele ważnych informacji mogli uzyskać z gazetek, które zawisły na szkolnych korytarzach informujących o szkodliwych chorobach, sposobach ich zwalczania oraz dbaniu o swoje zdrowie przytaczając konkretne sposoby takie jak dbanie o higienę, aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie się. Podczas zajęć na świetlicy szkolnej dzieci kolorowały obrazki związane z akcją oraz rozwiązywały krzyżówki, dzięki, którym mogły wykorzystać zdobytą wiedzę. Ostatniego dnia wszyscy obejrzeli występ artystyczny o tematyce prozdrowotnej, sposobach dbania o zdrowie przedstawiony w żartobliwy sposób a takim symbolem zdrowia w tym dniu stało się jabłko, które zawiera mnóstwo witaminy C niezbędnej dla naszej odporności, którym poczęstował się chętnie każdy uczeń.
Mamy nadzieje, że nasze wspólne działania przekonały uczniów o konieczności dbania o swoje zdrowie, bo zgodnie z hasłem przewodnim naszej akcji, czyli „Szanuj zdrowie jak je masz, bo o różne bzdury dbasz”!!!, ono jest najważniejsze.
- autor: Dorota Zaniewska
Projekt Edukacyjno–Społecznym „Każdy inny – wszyscy równi”.
Miło nam poinformować, że klasa V oraz klasa VII bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno – Społecznym „Każdy inny – wszyscy równi”.
Projekt ma na celu uwrażliwienie na potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii, kształtowanie tolerancji oraz likwidowanie uprzedzeń na temat osób z niepełnosprawnościami.
Koordynatorzy projektu: Pani Natalia Czarnecka oraz Pani Marta Kowalska.
- autor: Natalia Czarnecka